Uklad: default;cID: 102;parentid: 107;parentid2: 88;parentid3: 1;
Witacze Krainy Rawki

Witacze Krainy Rawki

W województwie łódzkim, w powiecie rawskim i skierniewickim - działa sześć takich wiosek, które są traktowane jako kompleksowy projekt, mający na celu ożywienie gospodarki wiejskiej, poprzez integrację lokalnej społeczności wokół zagadnień związanych z jakimś produktem, usługą, lub kulturą danego regionu. Wioski tematyczne to miejscowości, których rozwój podporządkowany jest jakiemuś konkretnemu pomysłowi, stanowiący swoisty produkt turystyczny, wokół którego mieszkańcy mogą czerpać alternatywne dochody.
Lokalna Grupa Działania @krainarawki - takie wioski powołała do życia już kilka lat temu. Teraz wraz ze @stowarzyszeniesowa Stowarzyszeniem Oświatowo-Edukacyjno-Wychowawczym SOWA, w ramach projektu rozwoju infrastruktury turystycznej stworzyła 13 oryginalnych witaczy dla wiosek i zagród wchodzących w sieć wspominanych Wiosek i Zagród Tematycznych. Od niedawna wzrok turystów przejeżdżających przez dane miejscowości - przykuwają Galeria Lawendówka w Ossie, Wioska Jabłkowa Sadkowice, Wioska Mchu i Paproci Wólka Lesiewska, Sochowa Zagroda w Sierzchowach, Wioska Pomidorowa Sierzchowy, Wioska Dębowa Julianów i Wioska Różana Wilkowice. Miejscowości te są turystyczną wizytówką regionu.
Sami przyznajcie widząc tak charakterystyczne witacze, każdy turysta zerknie do internetu, by poczytać więcej o tym czego one dotyczą lub po prostu w trakcie drogi przystanie i sprawdzić co oferują dane miejsca. A oferują wiele!

Kontakt do LGD realizującej projekt:

Stowarzyszenie LGD "Kraina Rawki"
Stara Rosocha 1
96-200 Rawa Mazowiecka

tel. + (48) 46 814 50 18

e-mail: biuro(at)krainarawki.eu

https://www.krainarawki.eu/

Logowanie