Uklad: default;cID: 124;parentid: 107;parentid2: 88;parentid3: 1;
Winnica Nad Źródłem

Winnica Nad Źródłem

Lokalni pionierzy działają już od kilkunastu lat. Tak jak Winnica Nad Źródłem - Domki w Winnicy, obowiązkowy punkt wizyt, każdego kto interesuje się winem.
To chyba najbardziej utytułowana winnica w Górach Świętokrzyskich. Tylko w tym roku wytwarzane tu #wina zdobyły kilkanaście medali w polskich i międzynarodowych konkursach winiarskich.
Tym bardziej zatem cieszy Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Świętokrzyskiej fakt, że mogła wesprzeć tę działalność. W ramach operacji przeprowadzono budowę budynku noclegowo-turystycznego z podpiwniczeniem do produkcji win gronowych, a także zakupiono wyposażenia niezbędnego do produkcji win wysokiej jakości oraz wyposażono część noclegowo-turystyczną. Operacja miała na celu zwiększenie dochodu z prowadzonej działalności gospodarczej poprzez uruchomienie produkcji i sprzedaży win gronowych oraz zwiększenie bazy noclegowej dla turystów odwiedzających winnicę. W ramach realizacji operacji powstało 1 nowe miejsce pracy, zaplanowano także zakup pompy ciepła celem wykorzystania odnawialnego źródła energii do ogrzewania budynku. Przedsięwzięcie miało także za zadanie w innowacyjny sposób sprzedawać produkt lokalny jakim jest wino gronowe połączone ze zwiedzaniem winnicy, degustacją wina oraz możliwością zaoferowania turystom bazy noclegowej.
Sama #winnica rok w rok przyciąga wielu turystów w ten rejon świętokrzyskiego, napędzając lokalną branżę turystyczną. Jak widać - warto zatem z programu LEADER - inwestować również w rozwój istniejących już lokalnie podmiotów gospodarczych.

Kontakt do LGD finansującej projekt:

Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Świętokrzyskiej
ul. Rynek 26
26-025 Łagów

tel. +(48) 41 307 49 38

e-mail: biuro(at)lgd-srws.pl

www.lgd-srws.pl

Logowanie