Uklad: default;cID: 289;parentid: 105;parentid2: 88;parentid3: 1;
Utworzenie firmy świadczącej usługi organmistrzowskie

Utworzenie firmy świadczącej usługi organmistrzowskie


A oto kolejny przykład jak umiejętnie pokierowana dziecięca pasja, potrafi w życiu dorosłym stać się źródłem zarobkowania.
W ramach operacji finansowanej przez Stowarzyszenie LGD Stobrawski Zielony Szlak utworzono unikalną działalność gospodarcza, która polega na świadczeniu usług organmistrzowskich. W tym celu zakupiono różnego rodzaju maszyny i urządzenia pozwalające firmie na świadczenie takich usług jak: generalny remont organów, budowę/przebudowę/rozbudowę oraz modernizację organów, ich strojenie czy nawet zmianę lokalizacji. Ponadto firma zajmuje się produkcją i rekonstrukcją drewnianych piszczałek i części organowych.
To co oferuje właściciel i założyciel zakłady „Organmistrzostwo Jakub Mizera” to bardzo rzadka już umiejętność, jadnak jak się okazuje równie bardzo poszukiwana. Sam beneficjent opisuje pomysł na założenie biznesu w ten sposób:
„Od dziecka pamiętam, że fascynowała mnie gra organistki i brzmienie organów w mojej rodzinnej parafii. W wieku 6 lat zacząłem chodzić na chór i przyglądać się dokładniej Jej poczynaniom, a po niedługim czasie sam zacząłem stawiać pierwsze kroki za kontuarem instrumentu. Następnie rodzice zapisali mnie do szkoły muzycznej I stopnia - wpierw na fortepian, gdyż w owej szkole organów niestety nie było, a następnie dostałem się do szkoły muzycznej II stopnia – już na organy. Moja edukacja muzyczna trwała okrągłe 10 lat, natomiast fascynacja i pasja do organów trwa do tej pory…”

Kontakt do LGD finansującej projekt:
Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Stobrawski Zielony Szlak
tel. 667 983 637
e-mail: lgd@stobrawskiszlak.pl
www.http://stobrawskiszlak.pl/536/strona-startowa.html

 

Zostań Partnerem Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich. Odwiedź portal KSOW – http://ksow.pl

 

Logowanie