Uklad: default;cID: 352;parentid: 115;parentid2: 88;parentid3: 1;
„Stworzenie skansenu kowalskiego w miejscowości Woźniki”

„Stworzenie skansenu kowalskiego w miejscowości Woźniki”

Wspieranie ginących zawodów to nie tylko zachowanie dziedzictwa, ale również często kreowanie niekonwencjonalnych atrakcji turystycznych regionu.
Przekonało się o tym Stowarzyszenie Miłośników Kowalstwa im. Walentego Roździeńskiego, które przy wsparciu Lokalna Grupa Działania "Brynica to nie granica" zrealizowało niekomercyjny projekt - budowę skansenu kowalskiego. Skansen jest udostępniony zwiedzającym, którzy mogą wziąć udział w warsztatach rzemieślniczych, uzyskać szeroką wiedzę na temat kowalstwa, czy obejrzeć zgromadzone eksponaty tematyczne.
Projekt zwiększa zainteresowanie ginących zawodów przede wszystkim dzieci i młodzież, ale też wielu dorosłych turystów z całej Polski. Wpłynął też na integrację społeczności lokalnej i promocję miejscowości poza nią.
W ramach projektu zmodernizowano budynek gospodarczy zmieniając jego sposób użytkowania. Dobudowano wiatę na eksponaty polowe. Wewnątrz budynku odwzorowano dawną kuźnię z podstawowymi narzędziami i maszynami kowalskimi oraz zebrano dawne wyroby kute, bibliografię poświęconą kowalstwu. Wygospodarowano także miejsce do prowadzenia warsztatów rzemieślniczych.

Kontakt do LGD realizującej projekt:
Lokalna Grupa Działania „Brynica to nie granica”
tel. 32 380 23 28
e-mail: lgd@lgd-brynica.pl
https://www.lgd-brynica.pl/

 

Zostań Partnerem Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich. Odwiedź portal KSOW – http://ksow.pl

 

Logowanie