Uklad: default;cID: 350;parentid: 105;parentid2: 88;parentid3: 1;
Rozwój i zwiększenie konkurencyjności Przedsiębiorstwa Produkcyjno-Usługowo-Handlowego

Rozwój i zwiększenie konkurencyjności Przedsiębiorstwa Produkcyjno-Usługowo-Handlowego "Osaka" s.c. - Piekarnia Wojcieszków

 

Czy dzięki dofinansowaniom z Lokalnych Grup Działania można podnieść konkurencyjności przedsiębiorstwa istniejącego już na rynku?
Tak, to też jeden z naszych celów. Najlepszym tego przykładem jest piekarnia Osaka z Wojcieszkowa z woj. lubelskiego, która poprzez wdrożenie nowoczesnych technologii w produkcji pieczywa, poszerzyła swoją ofertę, zmniejszyła ślad węglowy swoje działalności i zwiększyła zatrudnienie.
Projekt wsparty przez Lokalna Grupa Działania Razem zakładał wymianę parku maszynowego do produkcji pieczywa i ciastek oraz zakładał wprowadzenie rozwiązań sprzyjających ochronie środowiska w postaci wymienników ciepła montowanych przy piecach piekarniczych, które posłużą do odzysku ciepła wytwarzanego przez piece do ogrzewania innych pomieszczeń produkcyjnych, magazynowych i biurowych. Dzięki temu udaje się odzyskiwać do 15% energii cieplnej. W skali mikrofirmy, to duża innowacja proekologiczna i proekonomiczna. Mniejsze dostarczenie energii cieplej do środowiska to mała cegiełka dołożona do działań zapobiegających ocieplania się klimatu. Mniejsze straty energii to także realnie zaoszczędzone pieniądze przez wnioskodawcę.

Kontakt do LGD finansującej projekt:
Lokalna Grupa Działania „RAZEM KU LEPSZEJ PRZYSZŁOŚCI”
tel. 519764746
e-mail: poczta@lgdrazem.pl
https://lgdrazem.pl/

 

 


Zostań Partnerem Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich. Odwiedź portal KSOW – http://ksow.pl

 

Logowanie