Uklad: default;cID: 336;parentid: 105;parentid2: 88;parentid3: 1;
Rozpoczęcie działalności gospodarczej polegającej na produkcji farmerskiej wyrobów z mleka owczego i krowiego w nowopowstałym zakładzie w Strudze.

Rozpoczęcie działalności gospodarczej polegającej na produkcji farmerskiej wyrobów z mleka owczego i krowiego w nowopowstałym zakładzie w Strudze.

Kolejny przykład jak połączyć pasję z pracą. Projekt małej serowarni wsparło LGD Kwiat Lnu
"Szukaliśmy nowego sposobu na życie, zawsze ceniliśmy to co naturalne i ręcznie wytworzone przez człowieka. Robiliśmy nalewki oraz wędliny, hodowaliśmy kury i mieliśmy jajka. W pewnym momencie pojawiły się owce...i tak to się zaczęło. Powstał pierwszy ser, pojechaliśmy na pierwsze szkolenia i już wiedzieliśmy, że to jest to czego szukamy w żuciu. Serowarstwo stało się naszą pasją oraz miłością, pracą i zarazem relaksem." - Agnieszka Lulis-Żak Serowarnia Strużańska
W ramach podjętej działalności, beneficjentka z własnych środków zmodernizowała część budynku gospodarskiego na potrzeby prowadzenia serowarni. Natomiast z pozyskanej dotacji wyposażyła ją w niezbędny sprzęt i urządzenia do produkcji serów. Powstają tam wyroby z mleka owczego jak sery dojrzewające, sery podpuszczkowe (sery świeże), sery kwasowo-podpuszczkowe i jogurty oraz produkty z mleka krowiego nienormalizowanego.

Kontakt do LGD finansującej projekt:
Stowarzyszenie LGD Kwiat Lnu
tel. 75 741 18 04
e-mail: biuro@kwiatlnu.eu
http://kwiatlnu.eu/

 


Zostań Partnerem Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich. Odwiedź portal KSOW – http://ksow.pl

 

Logowanie