Uklad: default;cID: 249;parentid: 118;parentid2: 88;parentid3: 1;
Questy Kaszub Północnych

Questy Kaszub Północnych

Kolejny świetny przykład, tym razem dotyczący gier terenowych.

Często szukacie wabika, który w okolice terenów Waszych grup działania zwabi turystów. Oto świetny przykład jaki zrealizowało Lokalna Grupa Działania Bursztynowy Pasaż z Gniewina. Wiecie czym jest Quest i jak go przygotować."Quest to unowocześniona gra terenowa łącząca w sobie elementy podchodów i gier harcerskich. Uczestnicy zabawy poruszają się nieoznakowanym szlakiem na podstawie rymowanych wskazówek, które będą im udostępnione na tradycyjnych ulotkach jak i do pobrania w formie elektronicznej. Pokonując trasę questu uczestnicy muszą rozwiązać zagadki, które pozwolą im odgadnąć hasło i dalszą drogę. Zagadki oraz cały tekst pisany jest wierszem, co ma ułatwić zapamiętanie zawartych w nim informacji historycznych, przyrodniczych, kulturowych czy lokalnych legend. Każdy uczestnik sam sobie jest przewodnikiem. Na końcu każdego questu czeka niespodzianka w postaci ukrytego skarbu, którą jest np. możliwość zdobycia okolicznej pieczątki, potwierdzającej ukończenie szklaku."

Jest to zatem idealna rozrywka dla rodzin. Realizacja Questów Kaszub Północnych to nowatorskie narzędzia wykorzystujące lokalne zasoby historyczne, kulturowe, turystyczne i przyrodnicze oraz wprowadziło na obszar nowy produkt turystyczny.
W ramach tego niekomercyjnego przedsięwzięcia stworzono 11 questów i przeszkolono 30 osób z obszarów objętych Lokalnymi Strategiami Rozwoju z zasad tworzenia takich turystycznych zabaw.
Dodatkowymi celami było:
- zachowanie dziedzictwa lokalnego,
- promowanie obszaru objętego LSR, w tym produktów lub usług lokalnych oraz lokalnej przedsiębiorczości. Wszystkie cele zostały osiągnięte, a corocznie setki turystów podąża przygotowanymi przez LGD trasami..

 


Kontakt do LGD realizującej projekt:
Stowarzyszenie "Bursztynowy Pasaż"
Północnokaszubska Lokalna Grupa Działania
Ul. Szkolna 3, 84-250 Gniewino
Ul. Portowa 15, 84-120 Władysławowo
tel. 535 310 828
tel. 722 224 585
biuro@bursztynowypasaz.pl

biuro@plgr.pl

www.bursztynowypasaz.pl

www.plgr.pl

Zostań Partnerem Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich. Odwiedź portal KSOW – http://ksow.pl

 

 

Logowanie