Uklad: default;cID: 257;parentid: 107;parentid2: 88;parentid3: 1;
Publikacja o Kanale Elbląskim

Publikacja o Kanale Elbląskim

 W czasach gdy zmagamy się z globalnym problemem energetycznym, mimo upływu prawie 180 lat od rozpoczęcia budowy Kanału Elbląskiego, spełnia on najwyższe wymogi ekologiczne i oszczędnościowe. Do napędzania swych urządzeń nie potrzebuje energii elektrycznej, innych paliw czy źródeł energii, a jedynie odpowiednio wykorzystaną siłę wody.

W styczniu 2011 roku Kanał Elbląski został uznany za Pomnik Historii. Od lat trwają próby wpisania Kanału na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. Jest to bowiem dziedzictwo kulturowe regionu Warmii i Mazur.
Ten unikat na światową skalę liczy 183 km i jest najdłuższym kanałem żeglownym w Polsce. To co jednak go wyróżnia, to fakt, że jest to jedyny szlak żeglowny na świecie, po którym statki nie tylko płyną po wodzie, ale również jadą lądem dzięki wykorzystaniu specjalnych pochylni i wózków.
W związku z tym Stowarzyszenie Łączy Nas LGD Kanał Elbląski zdecydowało się na publikację uzupełnioną i poprawioną książki pt.„Kanał Elbląski”, która stanowi cenne źródło wiedzy o tej budowli. Publikacja ta również jako narzędzie promocji przyczyniła się do wzrostu rozpoznawalności obszaru i świadomości wyjątkowości opisywanej sieci komunikacyjnej, a co za tym idzie zwiększenia zainteresowania odwiedzających region turystów. Zdecydowanie polecamy to miejsce na piękne wycieczki, a zainteresowanym ww. publikację.

Kontakt do LGD realizującej projekt:
Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski Lokalna Grupa Działania
ul. Jana Amosa Komeńskiego 40, 82-300 Elbląg
tel. 55 643 58 45
biuro@kanal-elblaski-lgd.pl

www.kanal-elblaski-lgd.pl

 

Zostań Partnerem Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich. Odwiedź portal KSOW – http://ksow.pl

 

Logowanie