Uklad: default;cID: 354;parentid: 107;parentid2: 88;parentid3: 1;
Przedsiębiorcze wsie tematyczne - dobrym przykładem dla mieszkańców terenu Euro-Country

Przedsiębiorcze wsie tematyczne - dobrym przykładem dla mieszkańców terenu Euro-Country

A oto pomysł na ciekawą grę terenową jaką przygotowała i prowadzi na swoim terenie Stowarzyszenie Euro-Country. Projekt miał zaktywizować lokalną społeczności do spędzania czasu aktywnie. Jak się okazało, ściągnął też turystów z dziećmi.
„Gra terenowa polega na poszukiwaniu dwudziestu budek z pieczątkami rozmieszczonych w terenie, dowodem na odwiedziny w danym miejscu jest ślad pieczątki odbity na mapie. Kolorowe ikonki na mapie są wskazówką do odnalezienia budek z pieczątkami w terenie. Gra dedykowana jest dla rodzin z dziećmi, młodzieży, jak i dla indywidualnego turysty. Ma na celu zachęcenie do uprawiania turystyki poznawania terenu Euro-Country jego przeszłości, kultury, piękna krajobrazu i przyrody.”
W związku z dużym zainteresowaniem w 2021 i 2022 roku, grę rozbudowano o specjalny paszport, a w nim znajdziecie zadania, zagadki, ciekawostki, rebusy i krzyżówki. Swoją wędrówkę uczestnik może rozpocząć w dowolnym miejscu, najważniejsze by odwiedzić wszystkie wymienione miejsca, rozwiązał wszystkie zadania i skończył wędrówkę we wsi Polska Cerekiew, gdzie jest ukryta skrzynia skarbów z pamiątkową pieczęcią.

 

 

Kontakt do LGD finansującej projekt:
Stowarzyszenie „Euro-Country”
tel. 77 887-30-27
e-mail: info@euro-country.pl
www.euro-country.pl

 

Zostań Partnerem Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich. Odwiedź portal KSOW – http://ksow.pl

 

Logowanie