Uklad: default;cID: 248;parentid: 107;parentid2: 88;parentid3: 1;
Promocja produktu tradycyjnego i lokalnego

Promocja produktu tradycyjnego i lokalnego

Produkty lokalne cieszą się olbrzymim powodzeniem zarówno wśród turystów jak i lokalnych społeczności, dumnych ze swoich wyrobów. Dlatego projekt, ten skierowany był do tych, którzy od lat a czasem nawet od pokoleń przygotowywali potrawy regionalna, a jeszcze do tej pory nie znalazły się na liście marszałkowskiej - produktów lokalnych. Efekty jego realizacji natomiast cieszą zarówno lokalnych wytwórców - jak i odwiedzających piękny obszar na styku województw mazowieckiego i świętokrzyskiego.
Bezpośredni beneficjenci projektu najczęściej nie wiedzieli jak przebrnąć przez procedury z tym związane lub nie wiedziały jak wypromować swoje wyroby.
W związku z tym Razem Na Piaskowcu Lgd zrealizowało operację, której celem był rozwój przedsiębiorczości obszaru LSR poprzez promocję działalności gospodarczej związanej z produktami lokalnymi, dzięki uczestnictwie w festynach w gminach z terenu LSR oraz wpisaniu 10 produktów na Listę Produktów Tradycyjnych Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
Jeśli na waszych obszarach znajdują się produkty wytwarzane tradycyjnie od lat. Warto powielić tego typu projekt. Dzięki niemu na listę trafiły miody, nalewki, ser, pierogi, różyczki, trepy, czy mało znana kapusta z ziemniaków.
W ramach operacji zorganizowany został także wyjazd studyjny pod nazwą „Dobre praktyki w zakresie produktów tradycyjnych i lokalnych jako szansa na rozwój regionu”, którego celem było zaprezentowanie dobrych praktyk w zakresie produkcji produktów lokalnych.

 

Kontakt do LGD realizującej projekt:
Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Razem na Piaskowcu”
Mirzec Stary 9,
27-220 Mirzec
tel.502866707
e-mail: biuro@razemnapiaskowcu.pl

www.razemnapiaskowcu.pl

 

Zostań Partnerem Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich. Odwiedź portal KSOW – http://ksow.pl

 

 

Logowanie