Uklad: default;cID: 362;parentid: 105;parentid2: 88;parentid3: 1;
Oferta noclegów, warsztatów renowacji tradycyjnej architektury wiejskiej oraz warsztatów przyrodniczych w domu przysłupowym „Pod wulkanem”.

Oferta noclegów, warsztatów renowacji tradycyjnej architektury wiejskiej oraz warsztatów przyrodniczych w domu przysłupowym „Pod wulkanem”.

Często wśród naszych dofinansowań pojawiają się elementy związane z rozwojem oferty turystycznej. Zawsze jednak szukamy chcąc pomóc rozwinąć się takim miejscom, czy usytuowanie - oferta mają szansę na powodzenie przedsięwzięcia.
Tym razem projekt wsparcia budynku rekreacji indywidualnej wraz z infrastrukturą towarzyszącą na terenie Geoparku Kraina Wygasłych Wulkanów, jako przedsięwzięcie innowacyjne wpisuje się w nastawienie na grupę docelową: rodzin z dziećmi, rodziny z dziećmi niepełnosprawnymi i rodzin z seniorami.
Istotne w tym wszystkim jest to, że na parterze Villa Greta uwzględnione zostały potrzeby osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach i seniorów, co jest elementem wyróżniającym ofertę w regionie. Budynek został zaprojektowany tak, aby jego bryła stanowiła nawiązanie do lokalnej architektury budynków przysłupowych a projekt konsultowany był z Wojewódzkim Konserwatorem Zabytów. Wybudowany został w technologii energooszczędnej steico, bliski jest dzięki temu budynkom pasywnym. Charakter budynku, innowacyjna technologia budowy, ekologiczne, zdrowe materiały takie jak drewno i słoma wykorzystane przy budowie, wysoki standard wyposażenia, miejsce pobytu dla niepełnosprawnych, stanowią o innowacyjności produktu turystycznego na tle oferty w regionie.

Kontakt do LGD finansującej projekt:
Stowarzyszenie "Lokalna Grupa Działania Partnerstwo Kaczawskie"
tel. 768728718
e-mail: lgd.kaczawskie@gmail.com
www.lgd.partnerstwokaczawskie.pl

 


Zostań Partnerem Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich. Odwiedź portal KSOW – http://ksow.pl

 

 

 

Logowanie