Uklad: default;cID: 291;parentid: 107;parentid2: 88;parentid3: 1;
Oferta noclegów, warsztatów renowacji tradycyjnej architektury wiejskiej oraz warsztatów przyrodniczych w domu przysłupowym „Pod wulkanem”

Oferta noclegów, warsztatów renowacji tradycyjnej architektury wiejskiej oraz warsztatów przyrodniczych w domu przysłupowym „Pod wulkanem”

 

Obserwacje branży turystycznej pokazuje, że turyści indywidualni coraz chętniej odwiedzają miejsca wyjątkowe, mniejsze obiekty z jakąś historią. Magnesem mogą być nietuzinkowi właściciele, atrakcyjne położenie, czy sama architektura budynku.
Idąc tym tropem Stowarzyszenie "Lokalna Grupa Działania Partnerstwo Kaczawskie" wsparło projekt Chatka zimorodka , który zakładam odrestaurowanie i zrekonstruowanie tradycyjnego sudeckiego domu przysłupowego z 1818 roku i stworzenie w nim bazy noclegowej.
W trakcie remont przykładano dużą wagę do stosowania tradycyjnych technik renowacyjnych, korzystania z lokalnych materiałów (drewno, glina, kamień). Wykorzystano znaczną część materiałów z rozbiórki innych starych domów. Efekt jak na zdjęciach. Powalający. Powstało bardzo unikatowe siedlisko, wpisujące się w tradycję i kulturę regionu. Natomiast 4 pokoje z 8 miejscami noclegowymi, powiększyły bazę noclegową, prężnie rozwijającego się w okolicy Geopark Kraina Wygasłych Wulkanów. Dom jest jednym ze 113 obiektów, które widnieją na mapie: Slow Travel Dolny Śląsk.

Kontakt do LGD finansującej projekt:
Stowarzyszenie "Lokalna Grupa Działania Partnerstwo Kaczawskie"
tel. 768728718, 609 538 810
e-mail: lgd.kaczawskie@gmail.com
www.lgd.partnerstwokaczawskie.pl

 

Zostań Partnerem Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich. Odwiedź portal KSOW – http://ksow.pl

Logowanie