Uklad: default;cID: 240;parentid: 108;parentid2: 88;parentid3: 1;
Mazurska szkoła żeglarstwa i wędkarstwa- Mazurska Perła

Mazurska szkoła żeglarstwa i wędkarstwa- Mazurska Perła

Kolejny dobra praktyka, tym razem w ramach wzmocnienia kapitału społecznego lokalnej społeczności?

Oto świetny pomysł oparty o walory geograficzne. Stowarzyszenie Lokalna Grupa Rybacka "Wielkie Jeziora Mazurskie" w ramach zrównoważonego rozwoju terytorialnego, skierowała ofertę do mieszkańców zainteresowanych nabyciem umiejętności w zakresie żeglarstwa i wędkarstwa, uzyskania stosownych uprawnień (karta wędkarska i patent żeglarza jachtowego).

W tym celu na terenie gminy Węgorzewo powstała Mazurska Szkoła Żeglowania oraz Szkoła Wędkarska, która by realizować kursy zakupiła dużą łódź żaglową Antila 26, łódź wędkarską z przyczepą i silnikiem. Zakupiono również wiatę na zimowanie sprzętu oraz służącą do prowadzania szkoleń.

Do tej pory na terenie LGR - oferta ww. kursów skierowana była głównie czysto komercyjnie dla turystów. Natomiast projekt otworzył możliwości realizacji w niskiej cenie kursów wzmacniających umiejętności i kwalifikacje dzieci, młodzieży i dorosłych, w tym osób wykluczonych społecznie. Zdobyte doświadczenia już są wykorzystywane na lokalnym rynku - choćby jako sternik jachtowy.

Pięcioletni projekt trwa dopiero od roku, a rezultaty już są widoczne. Do tej pory zorganizowano 6 szkoleń, w których udział wzięło 61 osób, w tym 58 przedstawicieli defaworyzowanych osób na rynku pracy.

Kontakt do LGD finansującej projekt:
Stowarzyszenie Lokalna Grupa Rybacka ,,Wielkie Jeziora Mazurskie”
OGONKI
Letniskowa 13
11-600 Węgorzewo
tel. 797 805 688

e-mail: biuro@mazurylgr.pl

www.mazurylgr.pl

 

Zostań Partnerem Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich. Odwiedź portal KSOW – http://ksow.pl

 

Logowanie