Uklad: default;cID: 348;parentid: 118;parentid2: 88;parentid3: 1;
Magazyn Krainy Ducha Gór

Magazyn Krainy Ducha Gór

A co powiecie na zrealizowany w ramach dobrych pomysł wydawania czasopisma poruszającą tematykę turystyki indywidualnej, aktywności na świeżym powietrzu, zdrowego odżywiania, ekologicznego podejścia do turystyki, zrównoważonego rozwoju regionu, który nastawiony jest na świadomych turystów?
Realizacji podjęła się LGD Partnerstwo Ducha Gór, tworząc dwa numery kwartalnika "Z Krainy Ducha Gór", pisma tworzonego przez zawodowych dziennikarzy, ilustrowanego wysokiej jakości fotografiami. Pisma, którego celem jest utrwalenie nazwy "Kraina Ducha Gór" wśród mieszkańców i turystów - jako synonimu wyżej wspomnianych przymiotów. Zakres tematyczny poruszany w magazynie odnosi się do aktualnego światowego trendu turystyki niemasowej w oparciu o zasoby lokalne, w postaci produktów, aktywności jakie stwarza otaczające środowisko, stylu życia i życia społecznego.
Magazyn w ilości 5 tys. sztuk (numer) dystrybuowano bezpłatnie na terenach gmin: Janowice Wielkie, Mysłakowice, Podgórzyn, Karpacz, Kowary, Piechowice, Szklarska Poręba, Jelenia Góra.
Projekt zakończył się w marcu br. Jego wartością dodaną - okazało się to, że mieszkańcy traktują egzemplarze jak swoiste „białe kruki”, gromadzą je w domowej, lokalnej biblioteczce jako ważną i historyczną publikację, traktującą o sprawach lokalnych, chwaląc się tym przyjeżdżającym turystom. Znaczna ilość osób z obszaru uznało, że warto wspierać darowiznami kwartalnik, by po zakończeniu dofinansowania nadal był wydawany.
A tu link do kwartalnika w wersji elektronicznej. Warto przeczytać. https://www.krainaduchagor.org/index.php/kwartalnik

 

Kontakt do LGD finansującej projekt:
Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Partnerstwo Ducha Gór
tel. 75 644 21 65
e-mail: sekretariat@duchgor.org
https://www.duchgor.org/

 

 

 Zostań Partnerem Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich. Odwiedź portal KSOW – http://ksow.pl

 

Logowanie