Uklad: default;cID: 368;parentid: 115;parentid2: 88;parentid3: 1;
„Kuchnia Nas Łączy”

„Kuchnia Nas Łączy”

Dziedzictwo kulinarne, to coś co łączy pokolenia, ale też potrafi wypromować region i napędzić ruch turystyczny. To kolejny przykład jak dzięki pewnej niszy, można dać szansę i podstawy na rozwój branży okołoturystycznej.
Projekt współpracy, pn. „Kuchnia nas łączy” realizowany był w ramach partnerstwa trzech sąsiadujących ze sobą lokalnych grup działania: Stowarzyszenie "Lokalna Grupa Działania - Tygiel Doliny Bugu" , Lokalna Grupa Działania "Bądźmy Razem" oraz LGD NEMUNAS z Litwy. Zakładał on promowanie tradycyjnych produktów lokalnych i przedsiębiorczości na obszarach trzech LGD. Obszary objęte działaniem partnerskich LGD mają zbliżoną kulturę i tradycję oraz podobne potrzeby i dążenia. Cechują się unikatowymi walorami turystycznymi i kuchnią historyczną pogranicza Polski i Litwy.
W ramach projektu zrealizowano wizyty studyjne, międzynarodowe warsztaty kulinarne, publikacje książki kulinarnej, szkolenia, w tym: na temat certyfikacji i promocji produktów lokalnych, międzynarodowy wieczór z kuchnią regionalną
Dzięki zdobytej wiedzy, uczestnicy będą mogli w świadomy sposób podejmować działania ukierunkowane na wypełnienie tej niszy kulinarno-turystycznej, poprzez wykorzystanie receptur i sporządzanie potraw zakorzenionych w wielowiekowej tradycji oraz zgłaszanie przepisów do rejestru potraw tradycyjnych.

Kontakt do LGD finansującej projekt:
Stowarzyszenie – Lokalna Grupa Działania „Bądźmy Razem”
tel. 505 100 035
e-mail: lgdbadzmyrazem@gmail.com
www.lgdbadzmyrazem.pl

Zostań Partnerem Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich. Odwiedź portal KSOW – http://ksow.pl

 

Logowanie