Uklad: default;cID: 214;parentid: 118;parentid2: 88;parentid3: 1;
Krytyczne myślenie

Krytyczne myślenie

Krytyczne myślenie, czyli racjonalny sposób podejścia do rzeczywistości, to bardzo cenna kompetencja poszukiwana w życiu codziennym i pracy. Z wielu badań wynika, że ten rodzaj myślenia nie jest wrodzony, lecz należy się go nauczyć. Naturalnie bowiem częściej na nowe treści, newsy, zdarzenia, reagujemy emocjonalnie, a nie racjonalnie. Jednak krytycznie myślący człowiek dopuszcza do siebie myśl, że może być inaczej, niż podpowiadają mu emocje.

W dobie fake newsów, które rozprzestrzeniają się średnio sześć razy szybciej niż „prawda”, umiejętność filtrowania wiadomości, myślenia krytycznego i świadomego ich przekazywania dalej, to bardzo istotna umiejętność, która pozwala trafnie decydować nam w co wierzyć i naprawiać błędy we własnym rozumowaniu.

Cieszy zatem fakt, że warsztaty z nauki krytycznego myślenia stają się coraz bardziej popularne. Jeden z nich zorganizowała Akademia Ziemi Pszczyńskiej w ramach projektu wspieranego przez Stowarzyszenie LGD "Ziemia Pszczyńska". Był to pierwszy z tego typu paneli, w którym udział wzięli nauczyciele oraz pracownicy placówek oświatowych różnych szczebli. Zajęcia prowadziła Anna Masny z Kapmus - nowa edukacja. Kolejne dla dzieci i rodziców planowane są w wakacje.
Pamiętaj myśl "krytycznie", niech emocje nie będą złym doradcą.

Kontakt do LGD finansującej projekt:

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania "Ziemia Pszczyńska"
ul. 3-go. Maja 11
43-200 Pszczyna

tel. +48 (32) 210 02 12

email: biuro(at)lgdziemiapszczynska.pl

www.lgdziemiapszczynska.pl

 

Logowanie