Uklad: default;cID: 245;parentid: 118;parentid2: 88;parentid3: 1;
Kodomaniacy

Kodomaniacy

 Czy nie macie wrażenia, że na rynku, szczególnie na terenach wiejskich, brakuje zajęć, na których dziecko może rozwijać zainteresowania kierunkami ścisłymi? Dokładniej rzecz biorąc informatyki czy programowania? Natomiast zajęcia z informatyki w szkole za bardzo nie przybliżają zasad działania, czy po prostu nie odpowiadają na proste pytania: „jak to działa?”, czy „jak to jest zrobione?” Nauczyciele skupiają się głównie na obsłudze komputerów, nie tłumacząc jak one działają.

Do takich wniosków doszło LGD "Ziemia Łowicka" , która wsparła założenie działalności gospodarczej "KADOMANIACY", ukierunkowanej na prowadzenie nowatorskich warsztatów, wymagających od dziecka kreatywnego myślenia i rozwiązywania konkretnych problemów. Na zajęciach poza budowaniem robota przy użyciu instrukcji, dzieci mają do opracowania algorytm pracy robota, tak by ten po zaprogramowaniu wykonał określone zadanie. Działalność w zakresie robotyki ułatwi dzieciom z terenów wiejskich dostęp do innowacyjnych rozwiązań i tym samym zniweluje różnice z dziećmi z miast.

Zajęcia realizowane są w niewielkich grupach (10-14 osób), podzielonych na kategorie wiekowe 6-9 i 10-14 lat. Rozwijają kompetencje społeczne tj.: współpraca w zespole, podejmowanie decyzji, rozwiązywanie problemów. Uczą przez zabawę i doświadczanie.
Uczą dzieci umiejętności kreatywnego i logicznego myślenia.

 

Kontakt do LGD finansującej projekt:
Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania "Ziemia Łowicka"
ul. Jana Pawła II 173/175,
99-400 Łowicz
tel. 46 811 55 19
e-mail: biuro@lgdziemialowicka.pl

www.lgdziemialowicka.pl

 

Zostań Partnerem Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich. Odwiedź portal KSOW – http://ksow.pl

 

Logowanie