Uklad: default;cID: 252;parentid: 108;parentid2: 88;parentid3: 1;

"Klachalnia Cafe"

Kolejny dobra praktyka, tym razem informacja turystyczna w formie kawiarenki. 
Czy informacja turystyczna może mieć formę kawiarni? Pewnie, że może i przyznać trzeba, że jest to świetny pomysł by zwabić zarówno turystów oraz mieszkańców regionu, w to miejsce i przybliżyć im lokalne atrakcje i historię danych miejsc.
Na taki właśnie pomysł wpadła Lokalna Grupa Działania "Kraina Dinozaurów".
"Operacja polegała na utworzeniu punktu kolportażu materiałów informacyjno-turystycznych w holu głównym Domu Kultury w Dobrodzieniu w innowacyjnej formie kawiarenki informacyjnej. Możliwość wypicia kawy czy herbaty i swobodna rozmowa z pracownikiem to główne wartości tego miejsca. Tak turysta, jak i mieszkańcy mają możliwość zasięgnąć informacji na temat całego obszaru LGD. Projektowi przyświeca założenie, że kawiarnia turystyczna powinna być jak najbardziej zatopiona w region, dlatego w aranżacji wykorzystano elementy gwary oraz opolskiego wzoru ludowego."
W efekcie w dużej mierze pusty dotychczas hol zyskał nową funkcję – miejsca pełnego życia, gdzie turysta ma możliwość spotkania się z mieszkańcami, zasięgnięcia informacji, a to wszystko w miłej atmosferze.


Kontakt do LGD finansującej projekt:
Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Kraina Dinozaurów”
Tel. 48 77 465 12 13
e-mail: krainadino@onet.eu

www.krainadinozaurow.pl

 

Zostań Partnerem Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich. Odwiedź portal KSOW – http://ksow.pl

 

 

Logowanie