Uklad: default;cID: 89;parentid: 105;parentid2: 88;parentid3: 1;
Gabinet neurologopedyczny

Gabinet neurologopedyczny

Dzięki tej inwestycji świadczona jest pomoc specjalistyczna odnosząca się do kompleksowej diagnozy logopedycznej, terapii logopedycznej, poradnictwa, konsultacji i wczesnej interwencji.  Powstanie gabinetu ma też na celu zmianę postaw wychowawczych rodziców, uświadamianiem w zakresie ekologii i postaw zdrowego trybu życia. Służy temu także wyposażenie i wystrój gabinetu, np. naturalny higrometr z mchu chrobotek oraz specjalistyczny sprzętu do diagnozy i terapii wykonanych z naturalnych i wysokiej jakości materiałów.
Gabinet stosuje także holistyczne rozumienie rehabilitacji dzieci z dysfunkcją komunikacji językowej, której towarzyszą także inne deficyty rozwojowe oraz trudności wychowawcze, poprzez  wykorzystanie zabaw fundamentalnych, analizę zachowania, elementów integracji sensorycznej, kinezjotapingu, motorycznego uczenia się, symultaniczno-sekwencyjnej nauki czytania. Szeroko nawiązywane są kontakty z lokalnymi specjalistami w celu przeprowadzenia kompleksowej diagnozy oraz leczenia.
Pomimo tak szerokich działań terapeutycznych, w trakcie tworzenia gabinetu zwrócono też uwagę na jego wygląd. Dobrej jakości materiały oraz ekologiczne podejście, zielone nasadzenia wokół gabinetu spowodowały, że jest to miejsce przyjazne nie tylko małym pacjentom.

 

Kontakt do LGD udzialającej wsparcia:

Stowarzyszenie Kraina Świętej Anny
ul. Kilińskiego 1
47-303 Krapkowice
tel. 77 44 67 131,  77 44 67 130
fax. 77 47 49 181
e-mail: annaland(at)annaland.pl, biuro(at)annaland.pl
www.annaland.pl

Logowanie