Uklad: default;cID: 203;parentid: 202;parentid2: 88;parentid3: 1;
Ekonomia społeczna ma sens

Ekonomia społeczna ma sens

Projekt "Ekonomia społeczna ma sens!" to program w ramach którego udział bierze 15 pań z Kół Gospodyń Wiejskich w Pławinie, Miechowicach, Marulewach i Sławęcinku, położonych na terenach woj. Kujawsko-Pomorskiego.
Celem projektu jest zwiększenie wiedzy na temat narzędzi ekonomii społecznej oraz budowania partnerstw społeczno-publicznych. W programie jako przedstawiciele jednostki samorządu terytorialnego uczestniczą również przedstawiciele Gminy Inowrocław.
W ramach projektu systematycznie odbywają się warsztaty z zakresu przedsiębiorczości, aspektów prawnych, księgowych związanych z prowadzeniem działalności KGW, sprzedaży okazjonalnej, sprzedaży zarobkowej wyrobów w ramach przetwórstwa rolnego bez konieczności rejestracji działalności gospodarczej. Ponadto, uczestnicy mają możliwość podglądania dobrych praktyk w NGO, uczestnicząc w wizytach studyjnych.
Organizatorem jest Spółdzielnia Socjalna WIGOR, a projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020.

Kontakt do LGD finansujacej projekt:

Lokalna Grupa Działania Czarnoziem na Soli
ul. Niepodległości 16
88-150 Kruszwica

tel. +(48) 52 353 71 12

e-mail: lgdczarnoziemnasoli(at)wp.pl

www.czarnoziemnasoli.pl

 

Zostań Partnerem Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich. Odwiedź portal KSOW – http://ksow.pl

 

Logowanie