Uklad: default;cID: 280;parentid: 115;parentid2: 88;parentid3: 1;
EkoMuzeum Krainy Kanału Elbląskiego

EkoMuzeum Krainy Kanału Elbląskiego

Sieciowanie produktów turystycznych jakie istnieją na danym obszarze, to bardzo ciekawy temat, godny polecenia w kolejnych LSR. Musi to być jednak oparte o dobrze wypracowaną ofertę i przemyślane narzędzia do promocji.
Dziś przykład podjęcia takiej próby poprzez LGD Kanał Elbląski w postaci EKOMUZEUM. Jest to sposób prezentacji lokalnej kultury i przyrody w postaci sieci punktów, tj. obiekty, miejsca, organizacje społeczne, gospodarcze, instytucje publiczne, partnerzy indywidualni, jak również cykliczne imprezy, na których można w sposób interaktywny poznawać tradycję i historię danego miejsca.
Co daje tworzenie sieci produktów turystycznych? W główniej mierze przyczynia się do podnoszenia atrakcyjności turystycznej regionu. Ułatwia wyszukiwanie eventów i miejsc wartych odwiedzenia. W ramach sieci, jeden z członków poleca usługi kolejnego.Turysta bierze udział w degustacji lokalnej kuchni, kupuje tradycyjne wyroby kulinarne i rzemieślnicze, uczestniczy w zajęciach i warsztatach artystycznych oraz wykupuje noclegi u członków.

Kontakt do LGD realizującej projekt:
Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski Lokalna Grupa Działania
ul. Jana Amosa Komeńskiego 40, 82-300 Elbląg

tel. 55 643 58 45
e-mail: biuro@kanal-elblaski-lgd.pl

WWW http://www.kanal-elblaski-lgd.pl

 

Zostań Partnerem Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich. Odwiedź portal KSOW – http://ksow.pl

 

 

Logowanie