Uklad: default;cID: 355;parentid: 118;parentid2: 88;parentid3: 1;
e-Kraina Ducha Gór

e-Kraina Ducha Gór

Wiele z projektów współfinansowanych przez LGD to projekty, których odbiorcą mają być m.in turyści. W regionach rozwiniętych turystycznie, bardzo ciekawymi pomysłami wydają się te, które kładą nacisk na promowanie turystyki zrównoważonej, czyli tej którą omija cały masowy ruch.
W przypadku projektu LGD Partnerstwo Ducha Gór, który zakładał wydanie map papierowych z kodami QR, interaktywnej mapy na telefon oraz portalu krainaduchgor.org, zdecydowano się postawić na trwałe zarchiwizowanie zasobów lokalnych tj. lniarstwo, artystyczne huty szkła, lokalnych jubilerów pracujących w kamieniach szlachetnych znalezionych w okolicy, zielarzy, kultywujących tradycje górnicze, przewodnickie, tragarzy lektyk, pasterstwo, rzemiosło artystyczne, czy wyjątkowe zasoby przyrodnicze.
Założeniem portalu i interaktywnej mapy na telefon jest pokazywanie miejsc mniej znanych, nieoczywistych, mniej tłocznych, sprzyjających spokojnej i zrównoważonej turystyce. Mapa poprowadzi was jak po nitce do kłębka od gospodarstw promujących produkty lokalne, zdrową, nieprzetworzoną żywność, dania lokalne, po miejsca gdzie obywają się warsztaty kulturowe i przyrodnicze, wycieczki tematyczne, gry terenowe, wydarzenia, inicjatywy kulturowe, historyczne, przyrodnicze i sportowe.
Dzięki ciekawym grafikom, nagraniom video i audio przewodnikowi, zwiedzać wraz z portalem Krainaduchagor.org bez znudzenia mogą osoby w każdym wieku. A co najważniejsze jest to naprawdę duże kompendium wiedzy dotyczącej regionu.

 

 

Kontakt do LGD finansującej projekt:
Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Partnerstwo Ducha Gór
tel. 75 644 21 65
e-mail: sekretariat@duchgor.org
www.duchgor.org

 

Zostań Partnerem Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich. Odwiedź portal KSOW – http://ksow.pl

 

 

Logowanie