Uklad: default;cID: 342;parentid: 107;parentid2: 88;parentid3: 1;
Dźwiękowy Szlak Odry

Dźwiękowy Szlak Odry

Dźwiękołapki. Pod tą uroczą nazwą kryje się bardzo ciekawy i atrakcyjny pomysł, zarówno dla lokalnej społeczności oraz turystów odwiedzających Krainę Łęgów Odrzańskich.
Stworzono tu Dźwiękowy Szlak Odry, czyli sieć miejsc przyrodniczo cennych, w których odbywają się w określonych terminach spektakle przyrodnicze. Stworzona w ramach operacji mapa z ww. miejscami ma posłużyć lokalnej społeczności jako wabik turystów zajmujmjących się birdwatchingiem i nagrywaniem dźwięków przyrody. Dodać warto, że obszar tej części Odry słynie z tego typu turystyki. Jest to obszar wyjątkowo przyrodniczo cenny pod tym kątem.
Dźwiękołapki to mobilne pułapki akustyczne Stowarzyszenie LGD Kraina Łęgów Odrzańskich, zaprojektowane przez lokalnego twórcę, tak by ich użytkownicy mogli w pełnym relaksie i ciszy wychwytywać dźwięki natury. Mogą one być przewożone na okres zdiagnozowanych spektakli przyrodniczych, gdzie służą do słuchania i nagrania dźwięków. Takie dźwięki regularnie trafiają też na portal http://www.xn--dzwikowyszlakodry-2ic.com/ i są doskonałą ofertą edukacji przyrodniczej dla szkół.

Kontakt do LGD realizującej projekt:
Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Kraina Łęgów Odrzańskich
tel. 795120362
e-mail: biuro@lgdodra.pl
https://lgdodra.pl/

 

 

Zostań Partnerem Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich. Odwiedź portal KSOW – http://ksow.pl

Logowanie