Uklad: default;cID: 335;parentid: 118;parentid2: 88;parentid3: 1;
Dziedzictwo dla Przyszłości

Dziedzictwo dla Przyszłości

Jak budować więzi międzypokoleniowe, a przy okazji ocalić od zapomnienia wspomnienia dotyczące najbliższej okolicy, jakie mają jej najstarsi mieszkańcy?
Taki międzynarodowy projekt odpowiadający na to pytanie zrealizowała Lokalna Grupa Działania Zalew Zegrzyński wraz z LGD Aktywni Razem, LGD Wspólny Trakt oraz LGD Alto Casertano (Włochy)
Zadanie było proste: Najpierw przeszkolono młodzież z technik archiwizacji społecznej, która następnie przeprowadziła wywiady z seniorami, na temat tego jak się żyło w okolicy dawniej. Wszystkie rozmowy, odpowiednio opracowane i zarchiwizowane w formie foto, video i audio zostały udostępnione lokalnym społecznościom oraz przekazane do Izby Pamięci. Zatem dzięki przeprowadzonym wywiadom wspomnienia osób starszych zostały utrwalone i będą mogły być przekazywane następnym pokoleniom.
Dzięki pozyskanej wiedzy miejsca i osoby, które dla młodych ludzi były dotychczas anonimowe nabrały nowego znaczenia. Młodzi ludzie poprzez wywiady mogli spojrzeć na różne wydarzenia lokalne i czasy historyczne oczami uczestników wydarzeń. Natomiast osoby starsze poprzez zainteresowanie się tym, co mają do powiedzenia, poczuły się potrzebne, docenione. Co ważne wspólne rozmowy były także okazją do wzajemnego poznania się.

Kontakt do LGD realizującej projekt:
Lokalna Grupa Działania Zalew Zegrzyński
tel. (22) 76 40 203
e-mail: biuro@lgdzz.pl
http://www.lgrzz.pl/

 

Zostań Partnerem Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich. Odwiedź portal KSOW – http://ksow.pl

 

Logowanie