Uklad: default;cID: 256;parentid: 115;parentid2: 88;parentid3: 1;
Doposażenie zespołów ludowych w stroje ludowe

Doposażenie zespołów ludowych w stroje ludowe

Inwestowanie w zacieśnianie więzi społecznych, to bardzo istotna rzecz, a jeśli połączy się to z aktywizacją osób starszych na terenach wiejskich, efekty mogą w przyszłości przekroczyć nasze wyobrażenia.

LGD "Ziemia Łowicka" zrealizowała z pozoru błachy projekt w postaci doposażenia Stowarzyszenia „Aktywny Senior” w Domaniewicach w stroje ludowe oraz przeprowadzenie warsztatów z nauki tańców ludowych przez wykwalifikowanego instruktora. Podsumowaniem warsztatów był uroczysty koncert dla społeczności lokalnej, podczas którego grupa uczestników warsztatów przedstawiła efekty swojej pracy.
W jaki sposób taniec i wspólne śpiewy ludowe wpływają pozytywnie na lokalną społeczność? Odpowiedzi jest wiele i wiele z nich nie znamy do końca, bo są to szeroko pojęte działania budujące kapitał społeczny: budują tożsamość, zacieśniają więzi, sprawiają, że osoby starsze nadal czują się potrzebne, to wpływa pozytywnie na ich samopoczucie, zdrowie. To natomiast obniża koszty ich leczenia, lokalna społeczność ma aktywnych mieszkańców, którzy są gotowi angażować się w jej rozwój na wielu płaszczyznach. Tym jest właśnie m.in budowanie kapitału społecznego.


Kontakt do LGD realizującej projekt:
Lokalna Grupa Działania „Ziemia Łowicka”
Łowicz, ul. Jana Pawła II 173/175, 99-400 Łowicz
tel. 46 811 55 19
biuro@lgdziemialowicka.pl

www.lgdziemialowicka.pl

 

Zostań Partnerem Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich. Odwiedź portal KSOW – http://ksow.pl

 

Logowanie