Uklad: default;cID: 127;parentid: 118;parentid2: 88;parentid3: 1;
Chłopska Szkoła Biznesu

Chłopska Szkoła Biznesu

Jest to symulacyjno-planszowa gra ekonomiczna, której autorami są pracownicy Małopolski Instytut Kultury. Gra porusza zagadnienia z zakresu ekonomii, historii i wiedzy o społeczeństwie, stanowi alternatywę dla tradycyjnych metod nauczania przedsiębiorczości. W trakcie gry uczestnicy poznają tematy: podaży i popytu, korzyści płynących z kooperacji, znaczenia specjalizacji, znaczenia przepływu informacji.
Stowarzyszenie Szanse Bezdroży zakupiło gry Chłopska Szkoła Biznesu i zrealizowało operację własną pod tym samym tytułem.
W ramach operacji zrealizowano turnieje szkolne dla szkól gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych powiatu, staże i spotkania z lokalnymi przedsiębiorcami. Finaliści w nagrodę mieli okazję skorzystać z wyjazdów do Warszawy, Wrocławia czy Trójmiasta.
Na efekty tego typu edukacji będzie trzeba kilka lat poczekać, ale wierzymy, że warto w ten właśnie sposób wspierać przedsiębiorczość, bo im większą wiedzę z zakresu ekonomi, inwestycji i umiejętności współpracy będzie miała młodzież, tym większe szanse na umiejętne wykorzystywanie środków unijnych w przyszłości. Stowarzyszenia i Gminy, chętne powtórzyć podobne działania u siebie, zachęcamy do kontaktu ze Stowarzyszeniem Szanse Bezdroży Powiatu Goleniowskiego.
W projekcie uczestniczyli Gmina Goleniów, Powiat Goleniowski, Gmina Maszewo, Gmina Osina, Gmina Nowogard, Gmina Stepnica, Gmina Przybiernów.

Kontakt do LGD finansującej projekt:

Stowarzyszenie Szanse Bezdroży Gmin Powiatu Goleniowskiego
ul. Słowackiego 1
72-100 Goleniów

tel. +(48) 504 062 884

e-mail: biuro(at)szansebezdrozy.pl

www.szansebezdrozy.pl


foto: materiały wydawcy gry (MIK)

Logowanie