Uklad: default;cID: 276;parentid: 118;parentid2: 88;parentid3: 1;
„Young Local Leaders (Młodzi Lokalni Liderzy)”

„Young Local Leaders (Młodzi Lokalni Liderzy)”

 

Czy na Waszych obszarach zauważacie migrację młodych, wykształconych i przedsiębiorczych osób oraz związanym z tym zanik tradycji i tożsamości kulturowej? Czy w waszych małych miejscowościach jest coraz mniej miejsc spotkań i zabaw mieszkańców? Jeśli tak, to powinniście bliżej przyjrzeć się międzynarodowemu projektowi realizowanego przez Stowarzyszenie "Lokalna Grupa Działania - Tygiel Doliny Bugu"VVG Nemunas i Lokalna Grupa Działania "Bądźmy Razem" 

Projekt ten pod nazwą Młodzi Lokalni Liderzy zakładał zaangażowanie młodych mieszkańców wsi do ponownego zintegrowania społeczności lokalnej i wzmacniania kapitału ludzkiego. By to uczynić, należało przeszkolić młodzież. W tym celu odbyły się trzy obozy dla uczestników. Po jednym u każdego z partnerów. Każdy z obozów trwał 10 dni i brało w nim udział 30 uczestników po 10 od każdego partnera z Polski i Litwy. 

Podczas każdego obozu młodzież obywała warsztaty, gry, zabawy, symulacje w których "przemycane" były treści związane z metodą „organizowania społeczności lokalne”j. Podczas każdego obozu młodzież wspólnie z opiekunami, prowadzącymi oraz społecznością lokalną pracowała fizycznie nad małą infrastrukturą, która do dziś służy społeczności lokalnej, a jej użytkowanie jest bezpłatne, bo warto wiedzieć, że wspólna praca fizyczna to też element metody OSL. Dodatkowo młodzież miała zorganizowane spotkania z ciekawymi osobami, które osiągnęły sukces i działają na obszarze LGD. 


Kontakt do LGD realizującej projekt:
Stowarzyszenie ,,Lokalna Grupa Działania – Tygiel Doliny Bugu”
ul. Warszawska 51, lok. 7
17-312 Drohiczyn
woj. Podlaskie
tel. 797 091 197
e-mail: biuro@tygieldolinybugu.pl

www.tygieldolinybugu.pl

 

Zostań Partnerem Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich. Odwiedź portal KSOW – http://ksow.pl

 

Logowanie