Uklad: default;cID: 258;parentid: 107;parentid2: 88;parentid3: 1;

"Mobilna aplikacja turystyczna"

W ramach dobrych praktyk projektrealizowany przez LGD Lider Powiatu Goleniowskiego to przykład jak poprzez mobilna aplikację mozna promować region.

Aplikacja to swoisty przewodnik na telefonie, który prowadzi przez dwanaście atrakcyjnych turystycznie regionów Polski zachodniej. Można z nim zwiedzać najciekawsze zakątki województw zachodniopomorskiego, lubuskiego i wielkopolskiego – zarówno zabytki, jak i miejsca atrakcyjne pod względem przyrodniczym. Aplikacja jest wykonana na telefony komórkowe z systemem Android i iOS.
Ponadto każdy turysta odwiedzający dany region znajdzie w aplikacji rozbudowaną bazę gastronomiczną i noclegową, obiekty sportowe i rekreacyjne, punkty z lokalnymi produktami i usługami, a także dane adresowe licznej sieci punktów informacji turystycznej, sklepów, urzędów i banków, dzięki czemu pobyt w tej części Polski, będzie nie tylko przyjemny, ale i wygod­ny.
Dodatkowym atutem aplikacji są propozycje tras turystycznych – pieszych, rowerowych, ka­jakowych, edukacyjnych oraz do nordic walkin­gu. Przemierzając je, można skorzystać z nawi­gacji, a przy napotkanych na drodze atrakcjach odsłuchać związanych z nimi legend lub opisów audio. Ponadto każdy turysta może poznawać region, biorąc udział we wciągających grach te­renowych lub poszukując poukrywanych w te­renie skarbów – keszy. Baza aplikacji należy do niezwykle rozbudowanych – znajduje się w niej prawie 5 tys. obiektów w różnych kategoriach, ok. 8 tys. km tras tworzących łącznie ponad 300 szlaków oraz ponad 8 tys. barwnych zdjęć.
Aplikacja działa zarówno w trybie online, jak i offline. Z aplikacją można zwiedzić m.in. Pobrzeże Szczecińskie, Pojezierze Myśliborskie, Pojezierze Drawskie i Wałeckie, Równinę Pyrzycko-Stargardzką, Pojezierze Dobiegniewskie i Łagowskie, Łużyce Dolne, Lubuski Przełom Odry, Dolinę Środkowej Odry i Dolnego Bobru, Wał Zielonogórski i Kotlinę Kargowską, Dolinę Obry, Pojezierze Poznańskie i Pojezierze Sławskie.

 

Kontakt do LGD realizującej projekt:
Stowarzyszenie Szanse Bezdroży Gmin Powiatu Goleniowskiego zgodnie z KRS od 14.07.2022 nowa nazwa Stowarzyszenie Lider Powiatu Goleniowskiego
ul. Słowackiego 1,
tel. 504 062 884
biuro@szansebezdrozy.pl

biuro@liderpowiatu.pl

www.szansebezdrozy.pl

www.liderpowiatu.pl

 

Zostań Partnerem Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich. Odwiedź portal KSOW – http://ksow.pl

 

 

Logowanie